پنجشنبه, 03 خرداد,1397
Menu

آرشیو اخبار

اخبار و مقالات سایت

چهارشنبه 17 آبان 1396
تعداد بازدید: 195
تعداد نظرات: 0

حجت الاسلام موسوی موینی امام جمعه محمدیه در مراسم اربعین درشرکت توزیع برق استان قزوین : یکی از معروفات خدمت به جامعه است که سخت است اما ثواب هم به همان اندازه زیاد است خدمت به مردم همانند رفتن به راه امام حسین (ع)است

 حجت الاسلام موسوی موینی امام جمعه محمدیه در مراسم اربعین  درشرکت توزیع برق استان قزوین :  یکی از معروفات خدمت به جامعه است که سخت است اما ثواب هم به همان اندازه زیاد است خدمت به مردم همانند رفتن به راه امام حسین (ع)است

همزمان با سوگواری اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین (ع)  مراسم عزاداری همراه با زیارت عاشورا و مرثیه خوانی  با حضور گسترده مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین  در حوزه ستادی این شرکت  برگزار شد .

حجت الاسلام سید حسن موسوی موینی امام جمعه محمدیه در این مراسم در بخشی از سخنانش گفت : کل معروف صدقه است معروفات را باید از خود و با اخلاق و نیکی های خود شروع کنیم و هر معرفی که انجام می دهیم صدقه داده ایم.

وی در پاسخ به اینکه چه کنیم که به زیارت اربعین امام حسین (ع) برسیم گفت : انجام بعضی از اعمال این کار را برای ما ممکن می سازد انسان هر چقدر در زیارت امام حسین (ع) به زحمت بیفتد به همان اندازه هم ثواب می برد.

وی در ادامه افزود  : قیام امام حسین (ع) نیز بخاطر مبارزه با فساد و منکر هایی چون قمار بازی شرابخوری و سگ بازی بود اول باید با منکرات مبارزه کرد باید آدم فاسد را به مردم شناساند .

امام جمعه محمدیه بیان داشت : یکی از معروفات خدمت به جامعه است که سخت است اما ثواب هم به همان اندازه زیاد است خدمت به مردم همانند رفتن به راه امام حسین (ع)است ، پیامبر اکرم (ص) فرمود : هر کاری که انجام می دهید سعی کنید محکم انجام دهید .

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقل از امام محمد باقر(ع) گفت : امر به معروف و نهی از منکر دو مخلوق تبارک و تعالی است یعنی اگر در جامعه ای به معروفات عمل بشود و از منکرات جلوگیری شود آن جامعه یک جامعه نیک و ایده آل خواهد بود ؛اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر را یاری کند خداوند او را یاری می کند و عزیز می دارد و هر کس اعتنا به ان نکند خداوند نیز به او اعتنا نمی کند اصلاح کار مردم بمخصوصاً فقرا و مساکین که خداوند برای این کارها هزاران برابر گشایش می دهد .

تصاویر
  •  حجت الاسلام موسوی موینی امام جمعه محمدیه در مراسم اربعین  درشرکت توزیع برق استان قزوین :  یکی از معروفات خدمت به جامعه است که سخت است اما ثواب هم به همان اندازه زیاد است خدمت به مردم همانند رفتن به راه امام حسین (ع)است
  •  حجت الاسلام موسوی موینی امام جمعه محمدیه در مراسم اربعین  درشرکت توزیع برق استان قزوین :  یکی از معروفات خدمت به جامعه است که سخت است اما ثواب هم به همان اندازه زیاد است خدمت به مردم همانند رفتن به راه امام حسین (ع)است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی پرتال