دات نت نیوک
جستجو
  30 بهمن 1397
تاریخ انتشار: دوشنبه 25 دی 1396

  مديرعامل شرکت توانير در ديدار با استاندار قزوين: تفاوت قيمت تمام شده و فروش برق؛ اين صنعت را با مشكل مواجه كرده است

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید : 583
مهندس كردي در ديدار با عبدالمحمد زاهدي استاندار قزوین با اشاره به پايداري شبكه برق در استان قزوين، خاطرنشان كرد: رشد مصرف برق در بخش صنعتي استان به دليل تمركز استقرار صنايع بالاست.
مديرعامل توانير تصريح كرد: فعاليت هاي خوبي در جهت افزايش پايداري، كاهش تلفات و افزايش راندمان برق در استان قزوين صورت گرفته است.
وي با اشاره به لزوم استمرار و پايداري خدمات صنعت برق به جامعه،گفت: مردم و بخش هاي توليدي و خدماتي، برق مستمر و بدون خاموشي مي خواهند بنابراين بايد رابطه و تعامل مناسبي را براي ايجاد ظرفيت هاي جديد توليد برق با سرمايه گذاران ايجاد كنيم. 
مديرعامل شركت توانير در بخش ديگري از صحبت هاي خود گفت: به دليل تفاوت بين فروش برق و قيمت تمام شده توليد دچار كمبود سرمايه گذاري و مشكل در تامين زيرساخت هاي اساسي شبكه هستيم كه براي رفع اين مساله تلاش مي كنيم. 
وي همچنين گفت: در 6 سال گذشته پس از هدفمندي يارانه ها، افت محسوسي به لحاظ سرمايه گذاري در صنعت برق داشته ايم چرا كه درآمد حاصل از فروش برق به مردم بابت هدفمندي ها هزينه مي شود و اين به معناي آن است كه درآمد ما در حال كاهش است. 
كردي اظهار كرد: صنعت برق بر مبناي اصول اقتصادي اداره مي شود و هر آنچه از مردم دريافت مي كنيم منابع داخلي ما به حساب مي آيد كه براي توسعه شبكه مورد استفاده قرار مي گيرد. 
وي با بيان اينكه اگر فشار اساسي به صنعت برق وارد شود كشور را دچار مشكل خواهد شد،گفت: برنامه ششم توسعه ظرفيت كشورمان در توليد انرژي هاي تجديد پذير را چهار هزار مگاوات تعيين كرده است كه با توجه به محدوديت هاي شبكه اي، اقتصادي و قانوني نبايد به هر استان بيش از سهم مورد نياز اختصاص يابد. 
كردي در ادامه با اشاره به مشكل شركت كنتورسازي قزوين،گفت: اين شركت در جريان خصوصي سازي و بحث هاي رقابتي نتوانست رشد كند وگرنه با توجه به نياز هميشگي مردم، كنتور سازي صنعتي در حال گردش بوده و به راحتي شكست نمي خورد. 
مديرعامل شركت توانير افزود: با توجه به گردش مالي صنعت كنتور و شكل گيري كنتورهاي هوشمند از سال هاي آينده، با تعامل و برنامه ريزي صحيح مي توان شركت كنتوسازي قزوين را احيا كرد. 
عبدالمحمد زاهدي استاندار قزوين نيز در اين نشست از خدمات شركت توانير به مردم و بخش هاي توليدي و خدماتي قدرداني كرد و گفت: صنعت برق نقش مهمي در رشد و توسعه كشور ايفا مي كند. 
 زاهدي در ادامه خواستار تشكيل نشستي سه جانبه بين بانك پاسارگاد، شركت مادر تخصصي توانير و شركت كنتور سازي قزوين به منظور حل اين واحد داراي مشكل شد.
مهندس سعيد بهاديوند چگيني مديرعامل شركت برق استان قزوين نيز گفت: استان قزوين خوشبختانه تاكنون هيچ گونه مشكلي از لحاظ توزيع برق نداشته و نيرگاه شهيد رجايي قزوين نيز با 2هزار و 40مگاوات ظرفيت بالايي براي توليد برق در اين استان دارد و بخشي از برق مورد نياز ساير استان ها را نيز تامين مي كند. 
وی همچنين خواستار حمايت استانداري براي وصول مطالبات شركت توزيع نيروي برق استان شد و گفت: 15 درصد اعتبارات شركت برق منوط به وصول مطالبات آن است كه اگر تحقق يابد بسياري از مشكلات ما نيز برطرف خواهد شد. 
مهندس بهاديوند چگيني افزود: شركت برق استان قزوين در پرداخت ماليات هيچ مشكلي ندارد به گونه اي كه حتي ماليات هاي تا سال 1400را هم پرداخت كرده است.
مديرعامل شركت توانير با هدف شركت در آيين بهره برداري از 13 طرح صنعت برق قزوين به اين استان سفر كرد. 
استان قزوين داراي 570 هزار و 759 مشترك برق است كه 459 هزار و 290 مشترك آن خانگي، چهار هزار و 254 مشترك صنعتي، پنج هزار و 657 مشترك كشاورزي، 64 هزار و 59 مشترك تجاري و 37 هزار و 499 مشترك نيز در بخش عمومي قرار دارند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مديرعامل شرکت توانير در ديدار با استاندار قزوين: تفاوت قيمت تمام شده و فروش برق؛ اين صنعت را با مشكل مواجه كرده است
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت