جستجو
  18 September 2019
تاریخ انتشار: شنبه 14 مرداد 1396

  نشست کارگروه تخصص انرژی استان قزوین برگزار شد

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید : 854

نشست کارگروه تخصص انرژی استان قزوین با حضور دکتر ابراهیم نژاد  مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل  شرکت توانیر در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.

دکتر ابراهیم نژاد مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت توانیر در در نشست  کارگروه تخصصی انرژی استان در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین  در بخشی از سخنانش درخصوص قدرت تاب آوری مراکز ،اهمیت رزمایش و اقدامات انجام شده در زمینه پدافند غیر عامل در شرکت توانیر گفت : دستور العمل های اجرایی و ضروری در خصوص این گونه رزمایش ها تدوین شده که به جزئیات بصورت ریز و اجرائی اشاره میکند و به تاب آور و آماده به کار شدن  بیشتر درمراکز حساس ، مهم و ضروری می پردازد.

مهندس سعید بهادیوند چگینی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در این نشست افزود : با برگزاری دوره های آموزشی و همایش های مدیریت بحران و پدافند غیر عامل به مدیران و کارکنان میتوان بهترین عکس العمل و آمادگی را در زمان وقوع حوادث شاهد بود .

وی در خصوص رزمایش تاب آوری مراکزحساس و مهم گفت : در این رزمایش که برای اولین بار در استان در حال اجراست سعی بر آن داریم تا میزان تاب آوری ژنراتورهای این مراکز را در زمان بحران و در مواجهه با قطع برق طولانی ارزیابی و نقاط ضعف و قوت خود را شناسی کنیم ، امید است بهترین بازده تاب آوری را داشته باشیم .

دکتر محمد افشار مدیر کل دفتر پدافند غیرعامل استانداری قزوین نیز در این جلسه   در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل گفت : از جمله اقدامات انجام شده در استان برپایی مرکز پدافند غیرعامل با مرجعیت نیروگاه شهید رجایی ،ایجاد کمیته راهبردی اجرای طرح های جامع پدافند غیر عامل ، امضاءتفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی قزوین جهت آماده سازی تمام مراکز درمانی در هنگام وقوع حوادث ،تهیه بسته آموزشی عمومی در حوزه انرژی ، برگزاری 9 دوره آموزشی پدافند غیر عامل برای تمام نیروگاههای کشور، برگزاری رزمایش تاب آوری مراکز مهم و حساس و استمرار خدمات رسانی و ایجاد عدم وابستگی به تمام حوزه های توزیع انرژی بوده است.

   مهندس یوسف اینانلو معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین نیز در این نشست گفت  : بعد از تشکیل کارگروه تخصصی انرژی استان که با عضویت شرکت توزیع برق ،شرکت گاز ،شرکت پخش فرآورده های نفتی نیروگاه شهید رجایی ،مدیریت انتقال برق و نیروی انتظامی تشکیل شد نقاط حساس و مهم استان شناسایی و ارزیابی شد .

وی در ادامه افزود  : در این کارگروه با برگزاری دوره ها و کارگاها آموزشی رزمایشهای مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بصورت تکی و گروهی در ادارات برای نقاط حساس و مهم استان که شامل بیمارستانها ،پمپ های CNG ، پستهای انتقال برق ،مراکز تلفن برگزار شد همچنین برای افزایش دانش ایمنی و آگاهی مردم ، دهیاری ها و شوراها بسته های آموزشی که شامل کتاب و CD است راهکارهای مواجهه با حوادث را ارائه کرده ایم.

مهندس فرج اله باباخانی دبیر شورای پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قزوین گفت :آموزش ، مانور و تدارکات نقش مهمی را در مدیریت بحران ایفا می کنند.

وی افزود :در سال گذشته در سه مانور آماده بکاری مولدین منجر به شناسایی و ارزیابی 79 مرکز حساس و مهم و ضروری گردید که برگزاری رزمایش تاب آوری در مراکز حساس و مهم برای ارزیابی عملکرد و استمرار خدمات بسیار ضروری لازم می باشد لذا در سال جاری رزمایش تاب آوری برای این مراکز برنامه ریزی و اجرائی گردید.

مهندس باباخانی افزود : در این رزمایش 91 مرکز مورد رصد و ارزیابی تاب آوری در شرایط سخت و دشوار قرار گرفتند که برای مراکز خیلی حساس زمان تاب آوری 24 ساعت و مابقی مراکز  بین 3 تا 4 ساعت خاموش برنامه ریزی و اجرا شد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نشست  کارگروه تخصص انرژی استان قزوین  برگزار شد
  • نشست  کارگروه تخصص انرژی استان قزوین  برگزار شد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت