جستجو
  18 September 2019
تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 مرداد 1396

  قائم مقام وزیر نیرو در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین : 95 درصد تولیدات کشور در بخش صنابع آب و برق داخلی است

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید : 523

 مهندس علیرضا دائمی قا ئم  مقام وزیر نیرو  به همراه  شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو  در استان قزوین  با ایت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند .

 قائم مقام وزیر نیرو  در این دیدار  در بخشی از سخنانش گفت : توقع مردم از صنعت آب و برق زیاد است و ما با مجموعه همکاران خود تلاش می کنیم تا نیازهای کشور را در بهترین شرایط تامین کنیم.و  با استفاده از متخصصان توانمند کشورمان در حال حاضر ۹۵ درصد تجهیزات فنی و مهندسی صنعت آب و برق در کشور تولید می شود و در این زمینه خودکفا شده ایم. و ۵ درصد باقیمانده تجهیزاتی است که اهمیت زیادی ندارد وتولید آنها زیاد مقرون به صرفه نیست

مهندس دائمی بیان کرد: تاکنون ۲۰ طرح مرزی در کشور به بهره برداری رسیده و با کنترل آبهای مرزی گامی در مسیر استفاده بهینه از منابع خدادادی مهیا شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در ۴۵ کشور دنیا تاسیسات آب و برق می سازیم و در کشور عراق ۹۶ طرح مهم مانند سد سازی، نیروگاه وخطوط انتقال آب و برق در حال اجراست و در کنار تامین همه نیازهای داخلی به درخواست همسایگان هم پاسخ داده ایم.

مهندس دائمی تصریح کرد: بزرگترین نیروگاه در قفقاز و آسیای میانه توسط ایران در حال احداث است و ۶۰ درصد برق کشور تاجیکستان را تامین کرده و ۹ شبکه انتقال برق برای همسایگان اجرا شده و بخشی از انرژی برق عراق، سوریه، پاکستان و افغانستان را نیز تامین می کنیم.

وی اظهارداشت: بحران آب در کشور جدی است و با گستردگی پهنه کشور در بیش از سه چهارم مناطق کشور بویژه در خراسان، سیستان و فلات مرکزی با بحران آب مواجهیم که باید مدیریت کنیم.

مهندس دائمی گفت: برای کنترل مصرف و مدیریت منابع آبی نیازمند همکاری رسانه ها و ائمه جمعه برای اطلاع رسانی و همراه کردن مردم هستیم زیرا کلام روحانیون نافذ  و در مردم تاثیرگذار است.

قائم مقام وزیر نیرو بیان کرد: توان تولید آب و برق به لحاظ توسعه ای به حد نهایی رسیده و از امروز باید به سمت بهره وری و استفاده بهینه از منابع موجود برویم.

وی بیان کرد: ظرفیت نیروگاهی نصب شده در کشور ۷۵ هزار مگاوات است که این میزان با کشور کره جنوبی برابری می کند اما انرژی تولیدی این کشور بیشتر در بخش صنعت است و در ایران در بخش خانگی است. و در میزان نصب نیروگاهی در ردیف ۱۰ کشور جهان و در مصرف در رتبه ۱۴ جهان هستیم.

مهندس دائمی افزود : در صنعت برق خوشبختانه با مدیریت خوبی که صورت گرفته هیچ مشکلی نداریم اما در حوزه آب به دلیل مصرف بی رویه با بحران مواجهیم که باید نگران باشیم.

وی بیان کرد: آب استان از ۱۷۰ حلقه چاه زیرزمینی تامین می شود که با افزایش چاههای غیرمجاز و مصرف بیش از حد از چاههای مجاز دردشت قزوین با بحران آبی مواجهیم که بایدبا کمک ائمه جمعه،رسانه ها ومردم ازاین بحران جلوگیری کنیم.

مهندس  دائمی یادآورشد: یکی از طرح های مهم ما در استان قزوین برای تامین آب شرب مورد نیاز انتقال اب سد طالقان است که با اجرای آن نیاز آبی مردم را تا ۲۵ سال آینده تامین می کنیم.

مهندس سعیدبهادیوند چگینی  مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق و رئیس شورای مدیران وزارت نیرو در استان قزوین در بخشی از سخنانش گفت :  ارئه خدمات بهینه و مطلوب در راستای جلب رضایتمندی مشترکین و مردم همواره سر لوحه کار ما بوده است  و  همکاران ما در صنعت آب و برق استان قزوین  24 ساعته آماده خدمات رسانی به مردم استان می باشند.

مهندس بهادیوند چگینی در ادامه گفت :ما یک استان تولیدی هستیم و بیشتر برق مصرفی در استان قزوین نیز  در بخش تولید (کشاورزی و صنعت )مصرف می شود..

وی در ادامه افزود  :مدیریت مصرف برق بسیار مهم است  و ما باید برای مصرف بهینه فرهنگ سازی کنیم و جایگاه های نمازجمعه  با توجه به مخاطبین گسترده های که دارند نقش بسیار مهمی در آگاه سازی مردم  داشته   و ائمه محترم جمعه  می توانند با استفاده از تریبونهایی که در اختیار دارند  در فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق ما را یاری کنند .
آیت اله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین افزود:امروز نگاه مردم ما به آب و برق باید مانند اکسیژن باشد، همانگونه که هر انسانی برای ادامه حیات خود به اکسیژن نیاز دارد باید این اهمیت را در بخش هایی مانند استفاده بهینه از آب و برق را نیز داشته باشد.
وی با اشاره به ظرفیت ائمه جمعه و جماعات در آگاه سازی جامعه نسبت به استفاده بهینه از آب و برق، یادآور شد: این موضوع همواره از دغدغه های ما بوده و به همین لحاظ سعی کرده ایم همیشه در خطبه های نماز جمعه به مردم آن را گوشزد کنیم.
آیت اله عابدینی اضافه کرد: اسلام همیشه مردم را به قناعت و صرفه جویی دعوت کرده و در کنار این مساله نیز مردم را نه به مصرف بلکه به تولید تشویق می کند و خداوند نیز در قرآن کریم می فرماید آنهایی که بریز و بپاش می کنند از شیاطین هستند.
امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در فعالیت های برون مرزی وزارت نیرو هر قدر بتوانیم موفقیت های به دست آمده را به مردم بگوییم در واقع آنها را نسبت به نظام و دولت امیدوارتر می کنیم و این در حالی است که با انجام چنین اقدام هایی می توان دولت ها و مردم منطقه را بیش از پیش به هم نزدیک تر ساخت.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: اطلاعاتی که درباره بحران آب و فرونشست زمین می شنویم را باید جدی بگیریم و در این رابطه مسئولان باید جلوی برخی کارها از جمله حفر چاه های غیرمجاز را به طور جدی بگیرند.

آیت اله عابدینی ادامه داد: گزارش موفقیت‌های کشور به جامعه باعث می‌شود تا مردم نسبت به دولت، خدمتگزاران و اصل نظام خوش‌بینی بیشتری پیدا کنند و این خوش‌بینی به نظام، خدمتگزاران و دولتمردان بسیار حائز اهمیت است.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه وظیفه خودمان می‌دانیم تا موفقیت‌های دولت و خادمان مردم را به آحاد جامعه گزارش دهیم، اظهار کرد: مردم با شنیدن موفقیت‌های مسئولان، به  ویژه در عرصه‌های برون‌مرزی خوشحال می‌شوند و وظیفه خودمان می‌دانیم تا خدمات دولت و خادمان مردم را به آحاد جامعه گزارش دهیم.

در این دیدار  همچنین  گزارشی از  اهم فعالیتهای  انجام شده توسط  مدیران عامل شرکتهای  آبفای شهری و روستایی ،آب منطقه ای و نیروگاه شهید رجای  و انتقال نیرو برق استان قزوین ارائه شد .

اشتراک گذاری
تصاویر
  • قائم مقام وزیر نیرو در دیدار با  نماینده ولی فقیه  در استان و امام جمعه قزوین : 95 درصد تولیدات کشور در بخش صنابع آب و برق  داخلی است
  • قائم مقام وزیر نیرو در دیدار با  نماینده ولی فقیه  در استان و امام جمعه قزوین : 95 درصد تولیدات کشور در بخش صنابع آب و برق  داخلی است
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت