جستجو
  18 September 2019
تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 مرداد 1396

  مدیر کل مرکز تولیدی و صنعتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور : متاسفانه امروز بیشتر نگاه ما در بحث امر به معروف و نهی از منکر و نیز حجاب و عفاف محدودیتی است تا مهارتی

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید : 500

دکتر رضا بازرگان مدیرکل مراکز تولیدی و صنعتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشوردر همایش مسئولین امر به معروف و نهی از منکر ادارات  که سالن اجتماعات  شرکت توزیع برق استان قزوین برگزار شد گفت : متاسفانه امروز بیشتر نگاه ما در بحث امر به معروف و نهی از منکر و نیز حجاب و عفاف محدودیتی می باشد تا مهارتی، تا جایی که بیشتر نگاه ها در این باره به منکر و نه به معروف ختم می شود.

وی در ادامه چهار مولفه روشنگری در باب نقد را چه بگویم، چگونه بگویم، کجا بگویم و به چه بگویم را دانست و گفت: تفکر انتقادی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر بسیار تشابه دارد و در بسیاری از کشورها فرهنگ به من چه و به تو چه جرم محسوب می شود زیرا اینها واژگان پرهزینه ای هستند تا جایی که ژان ژاک روسو فرانسوی در 300 سال پیش عقیده داشته فرهنگ هر جامعه ای که در آن واژگان به من چه و به تو چه رواج پیدا کند محکوم به نابودی است.
وی ادامه داد : مهم بودن نیت انتقاد ، زمان مناسب بیان آن، مکان و موقعیت نقد، کلمات به کار رفته در بیان نقد و لحن مناسب باعث می شود تا نقد و انتقادمان در جامعه به ارتباط ختم شود نه به انتقام.
دکتر بازرگان در ادامه افزود : ما مسلمانان همیشه افتخار به داشتن کتابی آسمانی به نام قرآن می کنیم که در آن 36 مرتبه به واژه معروف و در حالی که از منکر تنها 18 مرتبه اشاره شده و این بیانگر آن است که خداوند بیشتر به ایجابی بودن تاکید داشته تا سلبی بودن

مهندس سعید بهادیوند چگینی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین نیز در ابتدای این همایش در بخشی از سخنانش گفت : نقد و نقدپذیری دغدغه مهم و اساسی جامعه ما به شمار می رود تا جایی که شهروندان را نیز مطالبه گر این موضوع ساخته است.
وی اضافه کرد: با ارائه نقدهای سازنده و منصفانه می توان تحرک خوبی به جامعه برای حل مشکلات داد تا در این راه به بهترین شکل ممکن عمل کنیم.

لیلا شیرخانلو مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین نیز در سخنانی گفت:  امسال و بدون هیچ گونه خاموشی مشغول تامین برق مورد نیاز استان هستیم ، بی شک با گرمتر شدن دمای هوا، این میزان مصرف نیز افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: با کاهش بار روشنایی ها و با استفاده از نور طبیعی،و کاهش بار لوازم سرمایشی استفاده از دور کند کولرها در ادارات و سازمان ها و نیز استفاده بهینه از ژنراتورها می تواند راهکاری مناسب در استفاده بهینه از مصرف برق باشد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین سپس افزود : در حال حاضر 200 واحد صنعتی با موکول کردن تعمیرات واحدهای خود به دیگر ایام و خاموشی پمپ های برقی 380 حلقه چاه آب کشاورزی در ساعت های اوج مصرف بار، شرکت توزیع نیروی برق قزوین را در تامین برق مورد نیاز استان یاری می کنند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مدیر کل مرکز تولیدی و صنعتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور : متاسفانه امروز بیشتر نگاه ما در بحث امر به معروف و نهی از منکر و نیز حجاب و عفاف محدودیتی است تا مهارتی
  • مدیر کل مرکز تولیدی و صنعتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور : متاسفانه امروز بیشتر نگاه ما در بحث امر به معروف و نهی از منکر و نیز حجاب و عفاف محدودیتی است تا مهارتی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت