دات نت نیوک
جستجو
  26 مرداد 1398
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 اردیبهشت 1397

  همایش مدیریت مصرف برق ویژه بانوان در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید : 845

در این همایش که با حضور 150 نفر از بانوان شاغل دردستگاههای اجرایی و ادارات دولتی استان قزوین برگزار شد؛ سید محمد قافله باشی معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت : در بحث مدیریت مصرف یک از مهمترین اهداف ما بانوان شاغل هستند که ما را در  ادارات و منازلشان در جهت کنترل و بهینه سازی مصرف یاری کنند .

وی ادامه داد : ما امسال بدلیل کمبود بارندگی 4 هزار مگا وات ساعت انرژی که از طریق نیروگاههای برق آبی تولید  میشدند کم داریم که برای جبران آن باید 200 ساعت کنترل مصرف داشته باشیم که معمولا باید در ساعات اموج مصرف از 12 تا 15 و 19 تا 23 می باشد مدیریت مصرف داشته باشیم تا تابستان را بدون خاموشی سپری کنیم .

قافله باشی ادامه داد : مدیریت مصرف حرکتی جهادی است در جهت کاهش تلفات و کاهش پیک مصرف انرژی و باید با راهکارهای همچون تغییر فرآیند تولید ، مدیریت انرژی ، مدیریت بار ، ممیزی انرژی ، آموزش ، عایق کاری ، تنظیم مجدد در سیستم های کنترل ، خاموشی نمودن سیستم در زمانهای بدون مصرف ، عدم استفاده همزمان وسایل برقی در زمان پیک بار مصرف انرژی را مدیریت کنیم .

قافله باشی ادامه داد : از مزایای اجتماعی مدیریت مصرف کاهش تخریب محیط زیست ، حفظ منابع ، بهبود رفاه اجتماعی است که موجب کاهش هزینه خدمات ، توسعه و بهره برداری از شبکه ، قابلیت و تاب آوری شبکه و بهبود ارائه خدمات به مشترکین از مزایای صرفه جویی است که به نفع صنعت برق است و تامین تقاضای مشترکین ، کاهش هزینه های برق و بهبود سبک زندگی و افزایش کارایی را برای کاهش هزینه ها را برای مشترکین به همراه دارد .

وی سپس  گفت : اگر در منازل از وسایلی همچون لباسشویی ، آبگرمکن برقی ، بخار برقی ، آبمیوه گیری ، سرخ کن ، کولر ، مایکروفر ، سشوار ، اطو برقی ، ماشین ظرفشویی در زمان اوج مصرف انرژی استفاده نشود تاثیر بسزایی در بهای مصرفی برق آنها دارد .

در این همایش با اجرای نمایشی با موضوع مدیریت مصرف و اجرای مسابقه ای به سه نفر از شرکت کنندگان به رسم یاد بود هدایایی اهدا شد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • همایش مدیریت مصرف برق ویژه بانوان در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.
  • همایش مدیریت مصرف برق ویژه بانوان در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.
  • همایش مدیریت مصرف برق ویژه بانوان در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.
ثبت امتیاز
نظرات
شنبه, 22 دی,1397
1
شنبه, 22 دی,1397
1
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت