جستجو
  چهارشنبه، 14 خرداد 1399
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 اردیبهشت 1397

  همایش مدیریت مصرف برق ویژه صنایع در شهرستان البرز برگزارشد

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید : 885

 در راستای فرهنگ سازی  مدیریت مصرف برق  همایشی  با حضور معاونت فروش و  خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق قزوین ، مدیریت امور برق  شهرستان البرز و رئیس انجمن صنفی بهینه سازی مصرف انرژی و جمعی از صنعتگران استان قزوین در سالن همایشهای اداره آتش نشانی شهرستان البرز  برگزار گردید .

سید محمد قافله باشی معاونت فروش  و  خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق قزوین در بخشی از سخنانش  گفت  : اهمیت برگزاری  و  استقبال از این نوع همایش ها انتفاع طرفین را در پی خواهد داشت .

وی ادامه داد :   امسال با  200 ساعت کمبود انرژی برق مواجه هستیم که این کمبود بیشتر در ماههای تیر و مرداد نمود پیدا میکند که احداث نیروگاه برای جبران کمبود فوق  هزینه های بسیار سنگینی را در پی خواهد داشت واین امربیانگر  اهمیت موضوع  مدیریت مصرف می باشد .

 سید  محمد قافله باشی در ادامه گفت : بدلیل کاهش بارندگی و کاهش تولیدات نیرو گاههای برقآبی  4000 مگاوات کاهش تولید برق خواهیم داشت برای مدیریت مصرف سهم   50 مگاواتی تعیین شده از سوی توانیر به همکاری و کاهش مصرف صنایع استان نیاز مندیم

وی افزود : سال گذشته 20 شرکت همکار در برنامه های ذخیره عملیاتی ، کاهش بار  برنامه ریزی شده واستفاده از مولدهای اضطراری یا خود تامین با جابجایی  فعالیتهای خود از ساعات اوج بار به ساعات کم باری بخصوص درماههای تیر ومرداد با شرکت توزیع توافقنامه امضا نمودند ضمن برخورداری ،  16 میلیارد ریال  پاداش دریافت کرده اند.

معاونت فروش  و  خدمات مشترکین  شرکت توریع برق در ادامه اظهار داشت :در سال 96 برای مشترکین فیدر مستقیم این امکان ایجاد شد تا ازطریق نرم افزار های موبایلی و اینترنت ، لحظه به لحظه میزان مصرف خود را مشاهده و مدیریت مصرف را اعمال  نمایند که این امکان برای مشترکین صنعتی دارای کنتور فهام نیز تا دوماه آینده فراهم خواهد شد که گام مهمی در جهت حل مشکلات  پایش اطلاعات می باشد .

مهندس مجابی رییس انجمن صنفی بهینه سازی مصرف انرژی از دیگر سخنرانان این سمینار به دغدغه های زیست محیطی و کاهش منابع آبی و سوختهای فسیلی اشاره و عنوان کرد : با هدف رقابت محصولات داخلی با تولیدات  خارجی به لحاظ بهای تمام شده ، صنایع می توانند  با مدیریت مصرف انرژی و کاهش هزینه ها از این طریق ، محصولات خودرا  با قیمت پایین تری تولید و عرضه نمایند.

وی درخصوص ویژگی های انرژی  نیروگاههای مقیاس کوچک افزود :  هدف از طراحی نیروگاههای مقیاس  راکوچک  استفاده  از انرژی  خورشیدی ،کاهش فاصله تولید تا مصرف برق برای کاهش تلفات عنوان کرد .

تصاویر
  • همایش مدیریت مصرف برق ویژه صنایع  در شهرستان البرز  برگزارشد
  • همایش مدیریت مصرف برق ویژه صنایع  در شهرستان البرز  برگزارشد
  • همایش مدیریت مصرف برق ویژه صنایع  در شهرستان البرز  برگزارشد
ثبت امتیاز