دات نت نیوک
جستجو
  03 شهریور 1398
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 04 دی 1397

  جلسه آموزش پیشگیری و مبارزه با ویروس HIVدر شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید : 190
در راستای اجرای برنامه های شورای سلامت استان قزوین و ارتقای سطح دانش کارکنان و آشنایی بیشتر با بیماری ایدز ( نقص سیستم ایمنی اکتسابی بدن ) جلسه آموزشی پیشگیری وراههای مبارزه با ویروس HIV با حضور مدیر عامل ، معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.
دکترفیروزه کاویانی کارشناس بیماریهای واگیر دار مرکز شهید بلندیان استان قزوین در این جلسه در بخشی از سخنانش با اشاره به اهمیت شناخت این بیماری گفت : قابل درمان نبودن ، شدت و مدت زیاد،انگ بدنامی و در معرض خطر بودن زیاد افراد علت توجه به بیماری ایدز نسبت به سایر بیماریها می باشد
وی در ادامه افزود: ، این بیماری ازطریق اعتیاد واستفاده از سرنگ مشترک ،تماسهای جنسی انتقال می یابد و شایعترین راه انتقال ویروس این بیماری خون است .
دکتر کاویانی افزود : بیماری ایدز دارای 3 مرحله میباشد مرحله اول (پنجره) 45 روزه است ، مرحله دوم (کمون) بین 2 تا 15 سال است و مرحله سوم ، آلودگی است که بیماری در آن کاملاً مشهود است و مهمترین راه شناسایی آن آزمایش خون است .
وی خاطر نشان کرد این بیماری نوعی ویروس است که با آگاهی و بالابردن سطح دانش ، تغییر شیوه زندگی و استفاده از وسایل شخصی و رعایت موارد بهداشتی در مراکز دندانپزشکی و آرایشگاهها و غیره میتوان نسبت به پیشگیری از آن اقدام کرد
اشتراک گذاری
تصاویر
  • جلسه آموزش پیشگیری و مبارزه با ویروس HIVدر شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.
  • جلسه آموزش پیشگیری و مبارزه با ویروس HIVدر شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.
ثبت امتیاز
نظرات
شنبه, 22 دی,1397
1
شنبه, 22 دی,1397
1
شنبه, 22 دی,1397
1
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت